Powrót

1. Ekosystem apple
System iOS jest systemem zamkniętym, co oznacza, że nie można go modyfikować. Ma to swoje zalety. Przede wszystkim jest to większa stabilność działania (nie można wprowadzać zmian, więc nie narusza to funkcjonującego już układu), czego efektem jest mniej awarii i zawieszeń smartfona. Zamknięty system jest także bezpieczniejszy i bardziej wydajny. Trudniej się do niego włamać, bo tworzy jednolitą całość. Znacznie mniej wirusów jest pisanych na telefony z iOS, co zmniejsza szansę zainfekowania urządzenia złośliwym oprogramowaniem.
2. Prosty oraz intuicyjny interfejs
System iOS jest bardzo prosty w obsłudze. W kilka chwil łapie się jego podstawowe zasady. W przypadku Androida wszystko zależy od wersji oraz modelu telefonu. Wystarczy zmienić smartfona na telefon innego producenta, by trzeba było od nowa poznawać funkcje poszczególnych klawiszy. Co więcej, telefony z Androidem często mają irytujące nakładki od operatorów sieci komórkowych. IPhone jest od nich wolny.
3. Bezpieczne aplikacje w AppStore
Podobnie jak Android, również i iOS umożliwia instalowanie aplikacji ze sklepu. Różnica między nimi jest jednak taka, że te aplikacje, które trafiają do AppStore (iPhone) są znacznie lepiej kontrolowane niż to, co ląduje w GooglePlay (Android). AppStore dba przede wszystkim o bezpieczeństwo programów, ale zwraca uwagę również na ich optymalizację. W efekcie to, co ściągniemy na iPhone, będzie stabilniejsze i bezpieczniejsze.
4. Pierwszeństwo do nowych aplikacji
Kto lubi nowinki, ten z pewnością wybierze iPhone. Dlaczego? Dlatego że nowe aplikacje są najczęściej pisane najpierw dla systemu iOS, a dopiero potem dla Androida. Jeżeli więc lubicie testować nowości, iPhone będzie lepszym wyborem. IPhone ma również dużo aplikacji systemowych, które ułatwiają korzystanie z telefonu, np. program do obróbki zdjęć. W połączeniu z zainstalowanym, dobrym aparatem można na nim pstrykać naprawdę fajne fotki.
5. Wartość sprzętu
Co zrobić, gdy telefon nam się znudzi albo chcemy wymienić go na nowy? Sprzęt pracujący na Androidzie najczęściej ląduje w szufladzie (lub dostaje go młodsze rodzeństwo), bo bardzo szybko traci na wartości i nie opłaca się go sprzedawać. W przypadku iPhone ta relacja jest całkiem inna – używane telefony można sprzedać po dobrej cenie, bo nie tracą one swojej wartości (nawet po kilku latach. Warto więc przyjrzeć się iPhone 12 Pro, bo przy kupnie nowego modelu, sprzedasz go w całkiem niezłej cenie). Dlatego kupując iPhone warto rozważyć opcję zakupu z drugiej ręki (np. urządzeń poleasingowych) – cena będzie bardzo atrakcyjna. Dzięki temu można mieć sprawny i dobry telefon za mniejsze pieniądze.
6. Wsparcie dla systemu operacyjnego
Aktualizowany system operacyjny to nie tylko bezpieczeństwo, ale również stabilność działania telefonu. W przypadku iPhone wsparcie dla produktów można otrzymać nawet przez 4-5 lat od daty produkcji. Oznacza to, że starsze telefony również mogą pracować na najnowszej wersji oprogramowania. Android niestety znacznie szybciej się „przeterminuje”.
7. Sprawna aktualizacja urządzeń
Jak już mowa o aktualizacjach, to nie sposób nie wspomnieć o urządzeniach. W systemie Android jest ich mnóstwo; każda aktualizacja to konieczność synchronizowania ich od nowa, co trwa bardzo długo. W przypadku iPhone jest ona o wiele szybsza.
8. Synchronizacja urządzeń Apple
Android wydaje się być uniwersalny, ale synchronizacja z innymi urządzeniami często powoduje kłopoty. Coś nie jest kompatybilne, coś nie chce się pobrać, trzeba zainstalować jakieś patche… W przypadku produktów Apple mamy jedną wielką rodzinę urządzeń (m.in. komputer – Macbook, telefon – iPhone, tablet – iPad i zegarek – Apple Watch). Wszystko współpracuje ze sobą bez żadnych zakłóceń, a integracja danych między poszczególnymi urządzeniami nie stanowi żadnego problemu.
9. Bezpieczne i proste przechowywanie danych w iCloud
Synchronizacja to jedno, ale bezpieczne przechowywanie plików z pełnym dostępem, to drugie. IPhone oferuje usługę chmury iCloud, gdzie można wrzucać wszystkie dane. Są one dostępne z każdego urządzenia i zabezpieczone przed atakiem hakerskim.
10. Akcesoria Apple
Odwieczny problem zmieniających telefon, czyli dopasowanie akcesoriów do nowego modelu takiego jak iPhone 12 Pro Max. W przypadku telefonów z Androidem nawet modele tego samego producenta potrafią się różnić o kilka milimetrów, co powoduje, że stare (lecz ciągle dobre!) etui można wyrzucić do kosza. Tak samo dzieje się w przypadku ładowarek czy innych akcesoriów. W urządzeniach Apple coś takiego nie ma miejsca. Ładowarka ze starego telefonu będzie pasowała do nowego (etui często też…).
11. Wsparcie serwisowe
IPhone słynie z doskonałego serwisu i dbałości o klienta. Firma najwyraźniej wychodzi z założenia, że jak już ktoś kupuje produkt premium, to powinien dostać w pakiecie odpowiedni standard obsługi. W przypadku wady konstrukcyjnej użytkownik zazwyczaj dostaje nowy telefon i nie musi czekać tygodniami na jej usunięcie.
12. Telefon Apple iPhone
Na uwagę zasługuje również sam telefon. IPhone można kupić w wersji kompaktowej, bardzo wygodnej i poręcznej, gdy ktoś potrzebuje mieć telefon do dzwonienia i rozmawiania (a z innych funkcji korzysta np. na tablecie). W przypadku smartfonów z Androidem ciężko znaleźć tak małe urządzenie. IPhone wyróżniają się także designem i konstrukcją. Śmiało można nazwać je produktami klasy premium.